وبلاگ

سمينار اموزشى دانشگاه تهران

سمینار اموزشی در دانشگاه پردیس کشاورزی دانشگاه تهران  / کلاس رفتار شناسی و مقید سازی و چگونگی بر خورد با ناهنجاری های سگ 


با سلام 

چهارمین حضور سامان دام وطن در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران و افتخاری بزرگ برای اعضا sdv در سراسر کشور

ضمن سپاس از مسئولین محترم دانشگاه و تمامی عوامل پردیس کشاورزی

اولین سمینار رفتار شناسی ومقید سازی و چگونگی برخورد با ناهنجاری های سگ در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران در استان البرز در تالار مهدوی گروه خاک شناسی در دانشگاه و توسط سامان دام وطن نماینده فدراسیون جهانی سگ alianz برگزار میگردد .

این سمینار با توجه به عبور و مرور سگها در دانشگاه و با توجه به وسعت بسیار بالای پردیس کشاورزی جهت ساماندهی و مقید سازی و تفکیک انها از نظر رفتاری است که بخش مهم این سمینار مربوط به چگونگی برخورد با سگ توسط اساتید  و دانشجویان در محلهای خوابگاه و پارک های موجود و منازل مسکونی در محیط دانشگاه و شهریست و با برگزاری کارگاه در بخش دوم سمینار اموزش های لازم در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت .

فرهنگ سازی و اموزش در پیشگیری از بروز اتفاقات و حوادث موثر ترین راه بوده و سامان دام وطن با برخورداری از تمام ظرفیت های خدماتی و اموزشی و همکاری مستقیم با فدراسیون جهانی امیدوار است تا با همت مسئولین همانند دانشگاه تهران سمینار ها و کلاس های اموزشی بیشتری در سطح کشور برگزار شود و مرکز sdv  اماده ارائه خدمات اموزشی در تمام نقاط کشور میباشد . 

مدرس این سمینار اقای حمید رکابدار مدیر عامل و نماینده سازمان بین المللی سگ alianz  از مربیان برجسته کشور میباشند و قابل ذکر است که این سمینار به صورت رایگان برگزار گردیده و شرکت کنندگان میتوانند مسائل مرتبط با این سمینار را به بحث و گفتگو بگذارند .

مرکز بین المللی امور سگ در کشور sdv مفتخر است که بیست و هفتمین برنامه اموزشی به صورت رایگان را در اختیار علاقمندان قرار داده و با تلاش و همت تمامی اعضا در سطح کشور و  با اهداف علمی و بلند مدت طرح ساماندهی امور سگ بتواند فرهنگ صحیح استفاده و استاندارد سازی در تمامی زمینه های وابسته را به سرانجام برساند .

تمامی علاقمندان میتوانند در روز شنبه 18 خرداد ماه در تالار مهدوی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران در شهر کرج در بلوار امامزاده حسن ع حضور بهم رسانند و با دریافت نکات علمی و اموزشی گامی مهم در جهت کنترل رفتاری و جمعیتی سگ های ناخالص و بدون مالک بردارند .

تلفن دفتر مرکزی sdv 

02634809914  /    02634809617

0
۱۲ دی, ۲۰۱۹

سگ قهدريجاني سگ اصيل بومى ايران 2019

آغاز  پروژه  ثبت و نمونه گیری dna از سگهای نژاد قهدریجانی توسط  سامان دام وطن sdv

با سلام 

ضمن تشکر از بازدید شما کاربر محترم از سایت مرکز بین المللی  امور  سگ کار  sdv در سال  1397 با برگزاری جلسات مختلف در استانهای کشور با پرورش دهندگان و دامداران الخصوص در استان اصفهان و با توجه به امادگی ثبت جهانی در دو نژاد سرابی و قهدریجانی توسط فدراسیون جهانی سگ alianz  توسط نماینده  رسمی ان درایران sdv  در زمستان 1397 استارت خورد و با استقبال بی نظیری مواجه گردید و در مرحله اول  35 قلاده و در مرحله دوم  40 قلاده و تا کنون بیش از یکصدو پنجاه قلاده مورد اندازه گیری و نمونه گیری dna و چیپ گذاری رایگان قرار گرفتنند و اطلاعات بسیار مفید و علمی و کارشناسی هم اکنون برای تحقیقات در تمامی موارد در مرکز بین المللی sdv موجود میباشد .

خبر بسیار ارزنده افزایش متقاضی برای خرید این توله با توجه به اطلاع رسانی و خبر ساز شدن این نژاد بسیار اصیل ایرانی و واکنش بسیار افتخار امیز دست اندرکاران بین المللی به خصوصیات و ویژگی های فیزیکی و ژنتیکی و اموزشی این سگ بسیار حیرت انگیز بوده و در برخی از سایت های بین المللی عکسهایی از این پروژه به اشتراک گذتشته شده است , از اطلاعات بدست امده نتایجی در دست میباشد که قد و وزن و رنگ مو و فنونیپ در این نژاد در نقاط مختلف کشور بسیار بسیار نزدیک است و در جمعیتی از 2 ماه تا سیزده سال این بررسی ها بادقت بررسی گشته که بر ارزش و حفظ این نزاد اصیل و ارزشمند ایرانی صد چندان افزوده است .

اقای حمید رکابدار مدیر عامل سامان دام وطن در این باره میگوید :  هر کشوری دارای سگهای بومی با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی ست که مانند دیگر کشور ها میتواند به یک محصول  ارزشمند در حوزه کشاورزی و دام پروری بدل گردد و تا کنون نیز هیچ ارگان و یا موسسه ای اماده پرداخت هزینه های ثبت و به کارگیری نیروهای اعزامی مبادرتی به انجام نرسانده زیرا هزیه برای ثبت یک قلاده نیاز به 1 ساعت وقت برای انجام مراحل و مبلغی بالغ بر 4000000 ریال میباشد  که سامان دام وطن با هزینه شخصی بدون  یک ریال تسهیلات و کمک مالی در حال انجام ان است . زیرا وقت ان رسیده که این نژاد اصیل را از خاک و یا شرایط بد در نگهداری و پرورش به سمت تولید و اصلاح نزاد هدفمند سوق دهیم و در این راه نیازمند یاری و مساعدت تمامی هموطنان ودست اندرکاران میباشیم .اینجانب به نمایندگی از فدراسیون و مرکز sdv  از زحمات بی دریغ حناب اقای علیرضا حسینی بسیار سپاسگذارم  زیرا این پروژه با تلاش و مدیریت بسیار درخشان در گرد اوری دست اندرکاران و شناسایی اصیل ترین ها در حال انجام است و با توجه به منش و اخلاق نیک و و سطح بالا اطلاعات ایشان در زمینه نژاد قهدریجانی  مفتخریم که ایشان را به عنوان مدیر هیئت این نزاد به دست اندرکاران معرفی نموده ایم و بنده برای ایشانسلامتی و موفقیت را از خداوند  متعال خواستارم .

به زودی تمامی اطلاعات و استاندارد های این نژاد در همین سایت اعلام میگردد.                       
0
۱۱ دی, ۲۰۱۹

اموزش سگ و چگونگى ثبت نام كلاس و كارگاه مربیگری

خريد سگ و اهميت اموزش 

باسلام 

ضمن عرض خوش امد به شما کاربر محترم در بخش اخبار مربوط به کلاس و کارگاه های مربی گری سگ 

کلاسها و کارگاه های اموزش مربیگری سگ از 19 خرداد اغاز میگردد که به توضیحات زیر در مورد این کلاس ها توجه فرمایید :»

سامان دام وطن sdv  نماینده فدراسیون جهانی سگ alianz  از سال 1394 با برگزاری بیش از پنجاه همایشات و سمینار اموزشی و رقابتی در نقاط مختلف کشور از اوایل سال جاری شروع کلاسهای اموزش سگ مخصوص مربیان و صاحبان سگ را در استانهای مختلف برگزار نموده تا با توجه به عدم اطلاعات کافی مالکان سگ در رعایت نکات و قوانیین و همچنین اهمیت اموزش برای سگها در کاهش مشکلات اجتماعی و جلوگیری از بروز حوادث بتوان در مذتی کوتاه با برنامه های اموزشی برای عموم گام مهمی در این راستا برداریم .

شما اگر قصد خرید سگ دارید باید بدانید که اولویت وظایف شما تربیت و اموزش صحیح است و شما را در بسیاری از موارد یاری و حتی از مشکلات و حوادث ایمن میدارد . اسایش شما و اطرافیان شما در زندگی شهری و اجتماعی از اهمیت ویزه ای برخوردار است و اطرافیان شما را به عنوان مالک و صاحب سگ مسئول میدانند و در درجه دوم اسایش زندگی شخصی شماست که میتواند با حضور یک سگ بدون انوزش لازم و دارای ناهنجاری زندگی شما را به مرکز مشکلات تبدیل کند . پس برای اموزش سگ خود در مراکز معتبر اقدام کنید و از لذت داشتن یک سگ کارامد و اموزش دیده برخوردار گردید .

بخش دوم مربوط به افرادیست که علاقمند هستنند تا در مشاغل صنف کارهای کشاورزی در امر تربیت و اموزش سگ اشتغال ورزند و سامان دام وطن با توجه به استعداد ها و علاقمندی و قوای جسمانی و مسائل روانشناسی  حامی افرادیست که میخواهند در چهارچوب علم و قانون مربی شوند و کسب درامد نمایند .  یک نکته مهم سالم بودن روان و اعصاب شخص کاراموز است زیرا این حرفه نیازمند صبر و حوصله و پشتکار است . اموزش مانند تزریق یک دارو نیست تلاش و تمرین و صبر میخواهد و این رابطه بین سگ و مربی پایاپای است . تمام سگها دارای یک رفتار مشخص و همگانی نیستنند و  ...

دیگر عوامل مهم ساختار یک مربی را تشکیل میدهد که نیاز به نگارش کتابی عظیم دارد . شما در این کلاسها با نحوه اموزش در دوره های فرمانپذیری و دوره های بین المللی مانند bh و یا بخش دفاع و حمله اشنا و اموزش خواهید دید و بعد از اتمام این دوره نوبت ارائه یافته های شما در اموزش سگ مورد نظر شما خواهد بود . هیچگاه با یک کلاس چند روزه شما مربی نخواهید شد بلکه معیار  سگ تحت اموزش شماست . اوست که تمارین شما را جامع عمل میپوشاند و معتبر ترین سند و مدرک در صحت و سلامت زحمات شماست . اگر شخصی در دوره ای مانند بی اچ در کلاسها حاضر شد و بعد از کلاس مبادرت به اموزش سگی کرد که در تست و امتحانات بی اچ در فدراسیون نمره قبولی کسب  نمود میتواند خود را یک مربی در درجه تست سگ خود بداند .متاسفانه در کشور ما هموطنان از درجات اموزش و مراحل ان بی خبرند و هر شخص شرکت کننده در این کلاس و کارگاه ها میتواند به فردی مهم در ارتقا سطح دانش اطرافیان و یا دنبال کنندگان وی در فضای مجازی بدل گردد و ان زمان میتوانیم شاهد رشد چشم گیر سطح اموزش سگ در عرصه کشور باشیم و ان موقع هر فردی میداند که در درجه اول قبول سرپرستی یک سگ  درجه اول اموزش ان اهمیت خواهد داشت و با ادامه این مسیر میتوانیم برای مربیان زمینه های شغلی و درامد زایی ایجاد نماییم .زیرا در کشور بیش از چندین هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در بخش پرورش و تولید و اموزش حضور دارند و حتی تمامی امکانات و شرایط لازم برای دریافت پروانه فعالیت قانونی مهیاست .

در مبحث اموزش سگ به صورت گام به گام به همراه صاحب به نکات زیر توجه فرمایید .

تنها کسی که از خصوصیات و خلق و خوی سگ اگاه است  مالکیست که چند هفته و یا چند ماه و یا چند سال مالک و صاحب ان  سگ بوده و به کمک اگاهی ها و متد اموزش میتوانیم سریع ترین و نتیجه بخش ترین راه را  در اموزش گام به گام سگ به همراه مالک طی نماییم . بهترین و مفید ترین تمارین میتواند تمرینات مداوم و با برنامه صاحب سگ باشد زیرا او دیگر از نحوه و دستورالعمل اموزش سگ خود اگاه است و حتی دیگر نگران دور بودن از سگ خود نیست . اگر صاحب سگی اموزش دیده باشد بی شک او میتواند دیگر صاحبان سگ را نیز دعوت به اموزش و مراحل پیشگیرانه مشکلات را برای انها توضیح دهد . اگر با مشکلی از جانب سگی مواجه گردد میداند که نحوه دستور العمل و برخورد او با یک سگ پرخاش گر در محیط بیرون چگونه است . زیرا ما هیچ گاه نمی توانیم وجب به وجب کشور را در برابر حملات  سگهای بی سرپرست ایمن کنیم و بهترین راه اموزش صاحبان سگهاست که بسیاری از مشکلات ما را بر طرف مینماید . شما مالکان  محترم سگ هم اکنون میتوانید با هزینه ای بسیار مناسب و حتی شرایط پرداخت ویژه در این کلاسها شرکت و از اموزش سگ خود لذت ببرید ودر پایان کلاسها گواهی بین المللی از فدراسیون جهانی سگ alianz و دانشگاهی دریافت نمایید و با دریافت کارت عضویت هیئت مربیان از خدماتی مانند لوازم اموزشی و غذا و مدارک بین المللی با تخفیفات ویژه برخوردار گردید . 

کلاسها و کارگاه های شهر شیراز در دو نوبت صبح و عصر و در هر نوبت 12 نفر مورد اموزش قرار میگیرند و پس از انجام کلاسهای تئوری در کارگاه عملی با تمامی نکات اموزشی در مورد بخش مربوطه ثبت نام اشنا و کار عملی انجام خواهد گرفت و در طی اجرا کلاسها نت برداری و ضبط صدا ازاد بوده و به تمامی سوالات کاراموزان در طی اجرا کلاس و کارکاه پاسخ داده خواهد شد . 

تلفن ثبت نام  ۰۲۶۳۶۳۳۱۳۱۱

سایت ها     www.sdvdog.com

        

0
۱۱ دی, ۲۰۱۹

آزمون و تست bh فدراسيون جهانى سگ اليانز در ايران 2019

 تست bh  

بیست و پنجم بهمن ماه 1397 در استان تهران در مجموعه ورزشی برق الستوم در مسابقات رتبه بندی سگ ژرمن شپهرد در بخش نژادی سگ ژرمن شپهرد برگزار گردید و طی این تست 5 سگ برتر از استان البرز,باشگاه ماداکتو, در ان شرکت نمودند توانستند با موفقیت مدرک قبولی دریافت نمایند.

این تست با حضور  دو داور بین المللی از دو کشور ترکیه و اسپانیا برگزار شد و بعد از اتمام رده بندی نژاد ژرمن شپهرد ورکلاین آغاز و به رقابت پرداختند در اخبار مسابقات بخش ورکلاین میتوانید از نتایج این مسابقات اطلاع کافی کسب نمایید و با سگهای دارای عنوان کشوری آشنا شوید

شما علاقمندان هم اکنون میتوانید جهت خریدی تخصصی به پرورشدهندگانی که عنوان قهرمانی در این مسابقات را کسب نمودند مراجعه نمایید و از تولیدات این دسته از پرورشدهندگان دیدن نمایید و خریدی اسان و با کیفیت را تجربه نمایید.

مسابقات كشورى ژرمن شپرد sdv نماينده فدراسيون جهانى سگ alianz

با نام خدا 

مسابقات و رکوردگیری در استانهای کشور با شرکت بیش از صد کلوب و با حضور بیش از پانصد قلاده سگ نژاد ژرمن شپهرد و با مدیریت ریاست هر باشگاه در همان استان از تاریخ 15/2/1395 در ایران اغاز گردید و باعث شگفتی در کشور عزیزمان برای علاقمندان و دست اندر کاران شد .

متاسفانه مسابقه در کشور ما در سالهای گذشته قبل از تاسیس مرکز فقط به منظور خودنمایی و یا تجمعات علاقمندان برگزار میگردید و در چندین مورد به علت عدم مجوزات و مشخص نبودن اهداف از برگزاری باعث بروز مشکلات بسیاری برای دست اندرکاران گشت که امروزه با حضور افراد با سابقه و کارامد و متخصص در هیئت از برگزاری های بی هدف و بدون مجوز به شدت جلوگیری خواهد شد .

نکته قابل توجه تصور برخی افراد از تعبیر مسابقات اصالت و زیبایی جنگ سگها در میادین این مسابقات است که این اطلاعات نادرست بوده و فقط در این مسابقات اصالت و استاندارد و شرایط فیزیکی بررسی میگردد و بر حسب امتیاز برای مشخص شدن مولدین یا به قولی سیلمی های اصیل و قابل کشش صورت میگیرد و این مسابقات رکن اصلی در  کیفیت تولیدات پرورش دهندگان سگ کار میباشد .


اولین مسابقه در استان البرز /تیم پارس / 25 قلاده سگ نژاد ژرمن شپهرد دومین مسابقه در استان البرز / تیم البرز مرکزی / 30 قلاده سگ نژاد ژرمن شپهرد 
سومین مسابقه / در استان کرمان / شهر سیر جان / باشگاه دورسیان / 80 قلاده سگ نژاد زرمن شپهرد چهارمین مسابقه / استان گیلان / شهر لاهیجان /باشگاه الماس خزر / 30 قلاده سگ نژاد ژرمن شپهرد 
پنجمین مسابقه / استان اصفهان / شهر اصفهان /باشگاه زنده رود / 23 قلاده سگ نژاد ژرمن شپهرد ششمین مسابقه / استان مازندران / شهر ساری / باشگاه کاسپین / 24 قلاده سگ نژاد ژرمن شپهرد 
هفتمین مسابقه / استان تهران / باشگاه طهران / 37 قلاده سگ نژاد ژرمن شپهرد 
هشتمین مسابقه / استان البرز / باشگاه هیرکانیا / 23 قلاده سگ نژاد ژرمن شپهرد 
نهمین مسابقه / استان کرمان / شهر کرمان / باشگاه دورسیان / 40 قلاده سگ نژاد ژرمن شپهرد 
دهمین مسابقه / استان قزوین / شهر قزوین / باشگاه قزوین /21 قلاده سگ نژاد ژرمن شپهرد با تشکر از تمامی برادران و خواهران محترم و زحمات تک تک ریاست محترم باشگاههای کشور که با تلاش و کوشش و حمایت خود برای کشور باعث افتخار بوده و مرکز تحقیقات و ثبت نژاد ژرمن شپهرد کشور سپاس گذار این عزیزان خواهد بود .

با تشکر فراوان از وزارت جهاد کشاورزی / نظام صنفی کارهای کشاورزی استان البرز / دامپزشکی استان البرز / و تمامی مسئولین محترم استانها که ما را در اجرای این طرح ساماندهی و گردهمایی هدفمند دست اندرکاران یاری نمودنند .

ارزوی سلامتی و سعادتمندب برای شما بازدید کننده گرامی 

شما کاربر محترم میتوانید گالری عکس و ویدئو های هر یک از استانها را در همین بخش میتوانید دنبال و مشاهده نمایید .

سامان دام وطن / طراح و مجری طرح ساماندهی امور پرورش دهندگان و مربیان سگهای کار کشور 

sdv kennel club
هيئت مربيان فدراسيون جهانى سگ alianz

به نام خدا 

ضمن عرض خسته نباشید خدمت تمامی مربیان محترم و دلسوز در کشور الخصوص اعضا محترم هیئت مربیان sdv 

یکی از مهم ترین خدمات سامان دام وطن  در امور سگهای کار ایجاد یک راه کار برای ارتقا سطح اموزش و همبستگی مربیان کشور و استفاده از تمامی ظرفیت ها و دعوت از تمامی این مربیان عزیز و زحمتکش در کشور بود . تا با همکاری و همفکری در فضای مدیریتی سالم و با انتخابات سالیانه برای هیئت مدیره هیئت مربیان نسبت به رای اعضا وظایف را تقسیم و مسئولیت را بر عهده عزیزانی بسپاریم که سوگند یاد نموده اند برای ارتقا علم و دانش و بهینه سازی  اموزش و تربیت بکوشند و در کنار هم شانه به شانه برای ایران و ایندگان خدمات ارزنده و با استاندارد به ارمغان اورند .

امروزه سطح اموزش سگهای کار در کشور چه درتربیت و اموزش  سگهای گارد و محافظ و چه در زمینه سگهای جستجوگر و امدادی و... رشد چشم گیر و قابل ستایشی پیدا نموده و هم اکنون در همین هیئت مربیان عزیزانی به صورت جدی و در بخش خصوصی و با هزینه شخصی سگهایی را تربیت نموده اند که در اینده میتواند کمکی شایان به مراجع نظامی و انتظامی باشد و در همین سایت میتوانید  از اموزش سگهای جستجوگر  توسط مربیان عضو هیئت خبرهای ارزنده ای را دنبال نمایید .

هیئت مربیان در زمستان سال نود و شش و در سالن جلسات دانشگاه امام خمینی ره و با حضور مربیان مطرح کشور اغاز به کار نمود و با رای گیری از میان اعضا و به نسبت رای مسئولیت هدایت و مدیریت را بر عهده کاندیداهای این انتخابات قرار داد .که اعضا حاضر در اولین نشست هیئت به شرح زیر می باشد /

حاضران محترم جلسه / اقایان 

حمید رکابدار مدیر عامل سامان دام وطن /فرید رکابدار ریاست مرکز 

دکتر علی والی مدیر عامل پویا تدبیر دام کوچک / دکتر بوشهری مدیر عامل مارال 

اعضا هیئت مربیان سگهای کار در کشور sdv /اقایان 

محمد کرباسی /علی عزت فر / مصطفی دایی جین / علیرضا خلخالی / امیر زری باف /اریا طهماسبی / حامد تقی خانی / مجید عظیمی / رضا حیدری / مجتبی شکری / کیوان پیر زاد / علی فیروز بخت / رحیمی / 

بانوان / بهناز میر بغدادی 


سگ گريت دين و پرورش دهندگان كلاس a فدراسيون جهانى سگ alianz

با سلام 

به صفحه برنامه های هیئت نژاد گریت دین کشور sdv  خوش امدید . 

تصاویر زیر مربوط به اردوی امادگی مسابقات کشوری میباشد که با حضور بیش از یکصد پرورش دهنده با معتبر کشور برگزار گردید و از استانهای مختلف هیئت میزبان عزیزان در این مراسم بود . ریاست هیئت نژاد محبوب و پر طرفدار گریت دین جناب اقای علی مهرشهری بر عهده دارند و با سپاس از زحمات ایشان  در ایندبرنامه و با ارزوی موفقیت و سربلندی برای ایشان و دیگر اعضا هیئت که امیدواریم در مسابقه پیش رو که تحت نظارت فدراسیون جهانی سگ الیانز  alianz و با داور بین امللی و متخصصین این نژاد درکشور برگزار میگردد بتوانیم ظرفیت بسیار بالای ایران را به جهان معرفی و ما هم مانند دیگر کشورهای عضو صادر کننده باشیم .

برنامه های دیگر هیئت را از طریق همین وب سایت دنبال نمایید .


به زودی مسابقات کشوری این نژاد توسط sdv و هیئت نژادی گریت دین  great dane برگزار میگردد و در این مسابقه قضاوت با داور بین المللی  از فدراسیون جهانی سگ الیانز alianz  در بخش ثبت و رکوردگیری و نمونه گیری اغاز و پس از پایان رقابت رتبه سگهای نژاد محبوب گریت دین به هموطنان از طریق سایت های معتبر خبری و مجله  اختصاصی صنفی به علاقه مندان اعلام میگردد تا هموطنان بتوانند از خرید مطمئن و استاندارد بهرمند گردنند ...

لطفا به دارندگان نژاد گریت دین در کشور اطلاع دهید تا در این رقابت کشوری شرکت نمایند ...

تلفن دفتر برگزاری مسابقات 

02634809914     /    02634809617

ادرس sdv kennel club   

کرج / مهرشهر / فاز 3 / چمن 3 / کوچه محبی / جنب رستوران مهرگان

شجره نامه سگ و اهميت ميكروچيپ

میکروچیپ چیست ؟

سیستم شناسایی الکترونیکی حیوانات

روشهای سنتی و قدیمی جهت شناسایی حیوانات ، شامل پلاکهای الصاقی ، خالکوبی و علامت گذاری بود که این روشها معایب بسیار زیادی داشت . در دو دهه اخیر ، تکنولوژی میکروچیپ تحول و تغییر عظیمی را در سیستم های شناسایی ایجاد نموده و بعنوان یک اساس شناسایی مکانیزه در جهان مطرح شده است . این تکنولوژی بر اساس شناسایی توسط امواج رادیویی استوار بوده و بدون نظارت و تفسیرهای نظری و شخصی انجام می پذیرد . میکروچیپ تنها روش شناسایی دائمی و مطمئن جانداران بوده که می تواند در کوتاه ترین زمان ، جمعیت کثیری از جانداران را مورد شناسایی قرار دهد .

 

میکروچیپ به اندازه یک دانه برنج بوده که عاری از هر گونه منبع الکتریکی می باشد . میکروچیپ در زیر پوست جاندار کاشته می شود . بطوری که این عمل کاشت نظیر واکسیناسیون بوده و بسیار ساده و بدون درد انجام می پذیرد . هر میکروچیپ دارای یک کد اختصاصی بوده که در زمان ساخت توسط اشعه لیزر طراحی می گردد . این کدها غیر قابل تغییر و یا جایگزینی بوده و در تمام مراحل حیات جاندار به عنوان عامل دقیق شناسایی استفاده می شود . میکروچیپ در داخل محفظه شیشه ای که قابلیت تطابق با بافت زنده موجود را دارد قرار می گیرد . این محفظه از ایجاد واکنش های ایمنی جاندار جلوگیری می نماید لذا میکروچیپ تا انتهای عمر جاندار در بدن بدون هیچ گونه عارضه ای باقی می ماند . دستگاه بازخوان ، میکروچیپ را توسط امواج رادیویی فعال نموده و امواج برگشتی به دستگاه ، را تعیین می نماید .

در سال ١٩٩۶ میلادی سازمان غذا و داروی ایالت متحده آمریکا (FDA) ، تائیدیه استفاده از میکروچیپ قابل تزریق را در جانداران صادر کرده و در همان سال نیز سازمان USDA استاندارد اختصاصی محل کاشت میکروچیپ در هر جاندار را تعیین نمود . در سال ٢٠٠١ میلادی نیز کمیته بین المللی ثبت حیوانات پس از آزمایشات اختصاصی ، تائیدیه قانونی استفاده از این سیستم را اعلام نمودند . همچنین میکروچیپ ها تحت استاندارد های جهانی ٩٠٠١ ISO طراحی و ساخته می شوند . در ایران نیز در سال ١٣٨٢ سازمان دامپزشکی کشور پس از بررسی و مطالعه این تکنولوژی تائیدیه علمی و فنی را اعلام نمود .

 

در حال حاضر این سیستم به طور وسیعی در کشورهای مختلف جهان نظیر آمریکای شمالی ، آمریکای جنوبی ، اروپا ، آسیا ، استرالیا ، اقیانوسیه ، آفریقا و خاور میانه استفاده می شود .

میکروچیپ عاری از باطری بوده و به منبع الکتریکی متصل نمی باشد . همچنین اجزاء میکروچیپ قابلیت تعویض و یا جداشدگی ندارد و طوری طراحی شده است که تا انتهای عمر جاندار مورد استفاده قرار می گیرد و عمر نامحدود دارد .

میکروچیپ بسیار ریز و دارای قابلیت تطابق با بافت زنده جاندار می باشد بنابراین امکان ایجاد حساسیت و یا واکنشهای ایمنی وجود ندارد .

هنگامی که عمل کاشت بدرستی انجام گرفت ، بافت زنده جاندار یک لایه نازک از بافت همبند را بدور میکروچیپ ایجاد کرده و آن را در محل کاشت ثابت و محفوظ نگه می دارد و امکان حرکت و تحرک میکروچیپ در طول حیات جاندار وجود ندارد .

زمان کاشت میکروچیپ بسته به نوع جاندار متفاوت می باشد به طور مثال در سگ و گربه بین ۵ تا ٨ هفتگی می باشد .

احتمال یافتن حیوانات گم شده ای که دارای میکروچیپ هستند بسیار بیشتر از حیواناتی است که فاقد آن هستند


اجازه ارسال نظر

0
۱۱ دی, ۲۰۱۹

فروش لوازم اموزش سگ و مربى برند معتبر كشور ايران zinou

لوازم تربیت و اموزش سگ و مربی

تمامی لوازم مورد نیاز اموزش و تربیت سگ را از مارکت سامان دام وطن تهیه نمایید .

ارسال با پست پیشتاز و یا عاملیت های فروش استانی 

دارای گارانتی و ضمانت و لوازم جانبی تعویض قطعات 

و...

تلفن دفتر فروش 

02634809914        /     02634809617

ادرس/ کرج /مهرشهر /فاز 3 / چمن 3/ کوی محبی 

ارسال با پست پیشتاز به نقاط کشور